Régiós vezető szerepre tör az új magyar pénzügyi energiatőzsde

Megkezdte működését a HUDEX Magyar Derivatív Energiatőzsde Zrt. január 3-án, melyen induláskor 24 tag kereskedhet, de ez a szám január végére 30-ra nőhet Tóth Péter, a HUDEX Energiatőzsde Zrt. igazgatóságának elnöke és a HUPX Zrt. vezérigazgatója szerint. Az új tőzsde bevezetésével a vállalatcsoport célja, hogy a magyar határidős energiapiacok a jövőben is referenciaárként szolgáljanak a balkáni régióban.

Minden befektető életét felforgató szabályozás jön: szivárognak a részletek

Átláthatóbbá és érthetőbbé tenné az új EU-s szabályozás, a Mifid II a befektetési termékeket és a pénzügyi tanácsadók, portfóliómenedzserek munkáját az ügyfél szemszögéből, mindez azonban szolgáltatói oldalon rengeteg plusz adminisztrációt és képzést igényel majd - hangzott el mindez a Portfolio Mifid II-es konferenciáján.

A Pioneer felvásárlója kijelentette: a befektetőkre tolja az elemzések díját

Az UniCredit alapkezelőjét felvásárló francia alapkezelő, az Amundi kijelentette: ők továbbra is az ügyfelekre hárítják a külsős elemzések költségét, holott a MiFID 2-es szabályok életbe lépése miatt már több alapkezelő is jelezte, hogy inkább saját zsebből fizetik az elemzések díjait - írja a Financial Times.

Ebből harc lehet: rengeteg pénzt kérnek a bankok az elemzésekért

Egy friss felmérés szerint a befektetési bankok éves szinten 75 ezer dollárt is elkérhetnek az alapkezelőktől a piaci elemzéseikért, miközben a független szolgáltatóktól ugyanazt már 40 ezer dollárért is megkapják. A jövőre életbe lépő új szabályok miatt a szakértők arra számítanak, hogy az alapkezelők és a bankok között nagy harc lehet a költségek miatt - írja a Financial Times.

Már idén 1%-ra csökken a népszerű állampapír kamata?

Akár már idén 1%-ra csökkenhet a népszerű Kamatozó Kincstárjegy (KKJ) kamata a Portfolio szerdán megrendezetett Investment, Wealth and Savings (IWS) konferenciarésztvevőinek egy része szerint. A konferencia hallgatósága úgy látja, hogy az állampapírok mellett a befektetési alapok lehetnek az idei év népszerű befektetései a vagyonos ügyfelek körében, emellett kiderült az is, hogy mit gondolnak a résztvevők a robottanácsadók és fintech cégek előretöréséről a vagyonkezelésben.

Felkötheti a gatyáját a magyar befektetési szakma - Jön az új szabályozás

A jövő januárban életbe lépő MiFID 2 jelentős változásokat hoz a befektetési tanácsadásban és a befektetési termékek értékesítésében, a szolgáltatóknak jelentős költségtöbbletet jelent az új előírásoknak való megfelelés. A Portfolio mai, Investment, Wealth and Savings (IWS) MiFID 2-ről szóló szekciójában compliance, értékesítés és termékfejlesztés, valamint az MNB oldaláról is körbejártuk a MiFID 2 okozta változásokat.

Egyetlen dolog veheti fel a versenyt az állampapírokkal

Nem az alacsony hozamkörnyezet, a MiFID 2 vagy a lakossági állampapírok térnyerése jelenti a legnagyobb kihívást az alapkezelői piacon, hanem az, hogy hogyan lehet minél jobb hozamokat elérni az ügyfeleknek. Schuszter Péter, a Generali Alapkezelő vezérigazgatója szerint ebben leginkább az abszolút hozam szemléletben működő alapok tudnak a legtöbbet hozzátenni, emellett az interjúban kitér arra is, hogy milyen kihívások elé állíthatják a szektort a robottanácsadók.

Raiffeisen: jönnek az új szabályok, és lesznek, akik feladják

Az alacsony kamatkörnyezet, a jövőre életbe lépő MiFID 2-es jogszabály és a lakossági állampapírok által generált verseny jelenti jelenleg a három legnagyobb kihívást a hazai alapkezelői piacon. Bálint Attila, a Raiffeisen Alapkezelő vezérigazgatója úgy látja, hogy a lakossági állampapírok eltérítik a befektetők elvárásait a valóságtól, hosszú távon tehát semmiképpen sem jó a tendencia. A hosszabb befektetési időtáv elterjedését a magyar befektetők szemléletében szerinte leginkább a vegyes alapok segítik, az abszolút hozamú alapok piaca valamelyest lassult, az ingatlanalapok térnyerése pedig egyáltalán nem aggasztó, de nem árt óvatosnak lenni. A Portfolio-nak adott interjújában kitér arra is, hogy milyen változásokat hoz majd januártól a MiFID 2, de az már most körvonalazódik, hogy nem lesz könnyű az átállás.

Ínséges idők jönnek a banki elemzőkre, ha életbe lép az új szabály

Egy frissen közölt tanulmány szerint az európai alapkezelők több mint 100 millió euróval vághatják vissza a piaci elemzésekre fenntartott éves költségkeretüket, miután jövő januárban életbe lép a befektetési piacot szabályozó új irányelv, a MiFID II. - írja a Reuters.

Tízezer dollár egy hívásért? Megy a harc a bankok és az alapkezelők között

A 2018-ban életbe lépő új szabályozás, a MiFID II.-vel kapcsolatban nagy kihívást jelent az alapkezelőknek, hogy az ügyfelek pénzéből vagy a saját zsebükből fizessék ki a munkájukhoz sok esetben nélkülözhetetlen elemzéseket. A bankok és az alapkezelők között nagyban folynak az egyeztetések, egyes alapkezelők szerint a bankok hívásonként 10 ezer dollárt is elkérnének a vagyonkezelőktől, ha banki elemzővel szeretnének beszélni - írja a Financial Times.

Hamarosan jön és gigaösszegekbe kerül az alapkezelőknek az új EU-s szabály

Kevesebb mint egy év múlva bevezetik a befektetési és pénzügyi piac megreformálását célzó MiFID II-t az EU-ban, egyes becslések szerint az ennek való megfelelés 2,5 milliárd euróba is kerülhet az európai alapkezelőknek - írja a Financial Times. A hazai alapkezelők sem számítanak könnyű átmenetre, korábban a körükben végzett felmérésünkben úgy vélték, hogy a MiFID II-nek bevezetésével fennáll a túlszabályozottság veszélye.

Pár év, és már a mobilunkon fogunk befektetni

A fiatalabb generáció megjelenésével a vagyonkezelésben egyre nagyobb szerepet kapnak a digitális megoldások és szolgáltatások. Pár éven belül a digitális eszközökön végzett befektetési tevékenységek jelentős méreteket ölthetnek, így felértékelődik majd azoknak a pénzügyi intézményeknek a szerepe, amelyek a személyes kiszolgálás mellett sikeresen alkalmazzák az automatizált megoldásokat. Jelenleg úgy tűnik, hogy a hazai pénzügyi szektor a digitális átállásban még csak a dinoszauruszok korát éli, de vannak már úttörők - hangzott el a Dorsum Zrt. tegnapi rendezvényén.

Rejt még meglepetéseket a magyarok kedvenc nyugdíjcélú megtakarítása

Sokan vagyunk, akik szinte gondolkodás nélkül önkéntes nyugdíjpénztáraba tesszük a pénzünket, mert kényelmes, hogy nem nekünk kell vele foglalkoznunk, érkezik rá az állami támogatás és a költségek is rendben vannak. Pedig elrejtik előlünk, hogy pontosan mibe fektetik a pénzünk és azt sem mutatják ki teljes egészében, mekkora költséget vonnak el a portfóliókezelésért.

Kezdenek jól viselkedni a bankok, a befektetők mégsem örülnek

A világ 10 legnagyobb befektetési bankja idén augusztussal bezárólag már majdnem annyi bírságot fizetett ki, mint tavaly egész évben. Ez az összeg azonban még mindig elmarad a 2013-ban vagy 2014-bne kifizetett rekord összegektől. A csökkenő bírságok ellenére a befektetők továbbra is nyugtalanok, a BCG szerint van is okuk rá, mivel a MiFID II bevezetésével több turpisságra is fény derülhet a bankok háza táján - írja a Financial Times.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Eljöhet a benzinkutak bosszúja
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.